Załóż bezpłatne konto

Cennik kuriera AMBRO

Cennik kuriera AMBRO logo Kurier Ambro specjalizuje się przede wszystkim w przewożeniu paczek niestandardowych. Doskonale odpowiada na potrzeby klientów indywidualnych oraz firm – szczególnie tych z branży motoryzacyjnej. To właśnie części samochodowe bywają najbardziej problematycznym ładunkiem do wysłania, a w wielu przypadkach trudności sprawia także samo przygotowanie ładunku do drogi. W efekcie kurier Ambro staje się świetną alternatywą na rynku, a doświadczenie pracowników, nowoczesna flota transportowa oraz sprawdzone procedury sprawiają, że nawet delikatne ładunki docierają do odbiorców w stanie nienaruszonym.

Cennik kuriera AMBRO

Waga/UsługaNettoBrutto
Paczka standard do 30 kg 1101,63125,00
Paczka standard do 50 kg 1126,02155,00
Dłużyca 30 kg 2146,34180,00
Dłużyca 50 kg 2243,90300,00
Dopłata gabarytowa do paczki, do 30 kg 324,3950,00
Dopłata gabarytowa do paczki, do 50 kg 3121,95150,00
Pobranie – do 7000 zł4,06510,00
Ubezpieczenie do 100 złGratis
Ubezpieczenie do 7000 zł3,254,00
Serwis SMS1,632,00
Opłata weryfikacyjna20,3325,01
Pusty podjazdzwrot poniesionych kosztów
Ponowna dostawa20% frachtu 
Magazynowanie/dzień2,443,00
Zwrot do nadawcy100% ceny podstawowej
Przeadresowanie do 18:0016,2620,00
Przeadresowanie po 18:00 416,26 + dodatkowy fracht20,00 + dodatkowy fracht

1. Paczka standardowa to taka paczka, której długość nie przekracza 200cm oraz suma 3 wymiarów nie przekracza 300 cm.

2. Usługa spedycji na przesyłce, której długość przekracza 200cm nazywamy dłużycą. Maksymalna długość najdłuższego boku to 400cm, natomiast suma pozostałych dwóch boków nie może przekroczyć 50cm.  

3. Stosowana, gdy suma 3 wymiarów jest większa niż 300 i mniejsza lub równa 400cm.  

4. Dodatkowy fracht liczony pomiędzy pierwotnym a nowym miejscem dostawy. 

 

Popularny kurier Ambro przede wszystkim zajmuje się transportem paczek, które nie mieszczą się w standardowych parametrach zalecanych przez innych przewoźników. W związku z tym w większości przypadków wymagać będą specjalnej obsługi na każdym etapie transportu. Ambro przewozi przesyłki nadawane przez klientów indywidualnych i firmy z różnych sektorów, a szczególnie z branży motoryzacyjnej. Części samochodowe są jednym z najbardziej problematycznych ładunków i wiele firm kurierskich nie dostarcza tego typu przesyłek. Poza tym generują one problemy przy przygotowaniu wysyłki oraz jej sortowaniu. Dlatego właśnie w pewien sposób kurier Ambro odpowiada na potrzeby wymagającego rynku, a specjalnie przygotowana flota aut, doświadczeni pracownicy oraz szereg różnych możliwości wpływają na to, że każda przesyłka dociera do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Jak wysłać paczkę kurierem Ambro?

Paczka standardowa to najczęściej nadawana przesyłka przez klientów indywidualnych. Jest również najtańsza. Przede wszystkim wpisuje się w zalecane przez przewoźnika parametry takie jak kształt, maksymalne wymiary i waga oraz sposób zapakowania. Wielu przewoźników wprowadza również pewnego rodzaju ograniczenia w zakresie przewożonych ładunków lub też nalicza do usługi dodatkowe opłaty. W efekcie niektóre towary jest ciężko wysłać tradycyjnym kurierem. Ambro wychodzi naprzeciw klientom i ich oczekiwaniom. Marka wyspecjalizowała się w obsłudze paczek niestandardowych, które nadaje się okazjonalnie lub regularnie, a które wymagają specjalistycznej obsługi. Przewoźnik na każdym etapie dokłada starań, by paczka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Bez problemu kierowca zabezpieczy również przesyłki, które muszą być przewożone w określonej pozycji oraz te podatne na uszkodzenia. Wymagają one oczywiście odpowiedniego oznaczenia. Poza tym kurier Ambro nie wymaga od klientów tego, by części samochodowe – takie jak na przykład maska były zapakowane w karton o regularnych kształtach prostopadłościanu. Dzięki temu wysyłka jest szybka i prosta.

Jakie towary przewozi Ambro?

Kurier Ambro doskonale odpowiada na potrzeby różnych klientów i przygotowuje ofertę szytą na miarę. Do największych atutów przewoźnika należy doświadczenie oraz przykładanie szczególnej uwagi do terminowych i bezpiecznych doręczeń. Poza transportem także niestandardowych i wymagających przesyłek w ofercie kuriera Ambro znaleźć można również specjalistyczne usługi magazynowania, a także fachową obsługę towarów. Ta elastyczność przewoźnika sprawia, że jest w stanie dostosować się do potrzeb różnych klientów. Jest to istotne o tyle, że przewoźnik obsługuje zarówno rynek polski, jak i Irlandię, Wielką Brytanię, Francję czy Niemcy. Ambro wyspecjalizowało się w przewozie części motoryzacyjnych, rewelacyjnie uzupełniając oferty innych firm przewozowych i stając się liderem w segmencie przesyłek niestandardowych. Oczywiście przewoźnik dostarcza również inne duże ładunki.

Jak wysłać części samochodowe?

Do jednych z najbardziej problematycznych ładunków niezmiennie należą części samochodowe. Przede wszystkim ze względu na ciężar, kształt oraz specyfikę oraz podatność na uszkodzenia przez większość kurierów są traktowane jako przesyłki niestandardowe, a także pojawiają się liście towarów zakazanych w transporcie. Przede wszystkim od nadawcy części samochodowe wymagają odpowiedniego pakowania. Bez problemu kurierem Ambro można wysłać maski samochodowe, skrzynie biegów czy też silniki. Dzięki ofercie skrojonej na miarę przewoźnik dba o bezpieczeństwo ładunków i dostarcza je w najkrótszym możliwym czasie. Niezwykle korzystny jest również cennik Ambro. Przewoźnik kusi szeregiem opcji dodatkowych, które pozwalają spersonalizować usługę. Jedną z najpopularniejszych jest moduł śledzenia przesyłki, który pozwala szybko sprawdzić, gdzie jest paczka i jaki jest jej prognozowany termin doręczenia. A to ułatwia zarządzanie wysyłkami, co jest szczególnie ważne dla mechaników, właścicieli warsztatów schodowych czy też sklepów w częściami i oczywiście klientów indywidualnych. Terminowe dostawy w tej branży są szczególnie istotne. Spośród opcji dodatkowych można również wybrać metody płatności, można określić wartość towaru oraz uruchomić mobilne powiadomienia.

Kluczem do tego, by przesyłki z częściami samochodowymi docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym, jest odpowiednie przygotowanie ich do drogi. Koniecznie trzeba dobrze zapakować ładunek, zwracając szczególną uwagę na elementy podatne na uszkodzenia lub otarcia. Warto w tym celu wykorzystać folię bąbelkową, tekturę oraz strecz. Maska samochodowa szczególnie będzie wymagać usztywnienia i ochrony podatnych na wgniecenia narożników. Po zapakowaniu przesyłka niestandardowa musi być oczywiście odpowiednio oznaczona. Warto pamiętać o tym, że kurier Ambro przyjmie przesyłkę o maksymalnej wadze do 50 kilogramów. Suma trzech boków nie może natomiast przekroczyć 400 centymetrów. Oczywiście części samochodowe przed zapakowaniem muszą być wyczyszczone oraz pozbawione płynów eksploatacyjnych. Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny, skontaktuj się z przewoźnikiem.

Jak wysłać meble kurierem Ambro?

Dzięki specjalnym samochodom kurier Ambro dostarcza również przesyłki wielkogabarytowe. Nie ma więc problemu, by przesłać meble. Samochody wyposażone są w windy lub podnośniki, specjalne maty ochronne oraz pasy mocujące. A wszystko jest zabezpieczone szczelną plandeką. W efekcie kurier szybko i bezpiecznie dostarczy meble w każdy zakątek Polski niezależnie od tego, czy się kupiło je przez internet czy po prostu się przeprowadzamy. To również niezwykle atrakcyjna cenowo opcja.


Sprawdź cennik Ambro. Skontaktuj się z nami i poproś o indywidualną wycenę.