Załóż bezpłatne konto

Jak założyć punkt kurierski?

Rozwój rynku e-commerce, a także zmiany społeczne sprawiają, że nadajemy coraz więcej przesyłek kurierskich, cenimy swój czas i wybieramy proste oraz tanie rozwiązania. Dlatego właśnie coraz częściej zamiast czekać na przyjazd kierowcy, wybieramy punkt kurierski, w którym można szybko nadać lub odebrać przesyłkę. Ten trend sprawia również, że takich placówek pojawia się coraz więcej. Franczyza kurierska staje się świetnym pomysłem na biznes lub też okazją do tego, by rozwijać działającą już firmę, a tym samym przyciągać nowych klientów. Zobacz, jak łatwo tworzyć punkt paczkowy.

Ile kosztuje otwarcie punktu kurierskiego?

Uruchomienie punktu kurierskiego staje się jednym z atrakcyjniejszych pomysłów na rozpoczęcie działalności lub też jej rozszerzenie. Przede wszystkim franczyza kurierska daje nam dostęp do sprawdzonych narzędzi, wsparcia biznesowego i logistycznego, a przede wszystkim korzystamy z rozpoznawalnej marki, która funkcjonuje – i w pewien sposób narzuca konkretne standardy obsługi. W efekcie punkt nadawania paczek może działać w kiosku czy biurze, a także istniejącym już lokalu, który prowadzi inną działalność. Wielu zastanawia się jednak, czy opłaca się założyć punkt kurierski.

Jak długo trwa uruchomienie punktu paczkowego?

Punkt paczkowy rozpoznawalnej marki daje klientom pewność, że niezależnie od miejscowości zostaną obsłużeni zgodnie z określonymi standardami. Dla osób, które dopiero chcą wejść na rynek z tego typu usługami, franczyza kurierska będzie idealnym pomysłem. Przede wszystkim pozwala szybko rozwinąć działalność pod szyldem sprawdzonej marki, a także umożliwia pozyskanie nowych klientów. To szczególnie ważne, gdy na przykład prowadzimy kwiaciarnię, kiosk czy też punkt usługowy. Po trzecie, wszystko wskazuje na to, że ilość przesyłek kurierskich będzie systematycznie rosnąć, a klienci coraz chętniej wybierają opcję „odbiór w punkcie”, więc inwestycja w punkt kurierski wydaje się idealnym pomysłem, szczególnie gdy dysponujemy lokalem w dobrej lokalizacji.

Ile pieniędzy potrzeba, aby otworzyć punkt kurierski?

Punkt nadawania paczek pozwala szybko odebrać lub wysłać kopertę z dokumentami lub przesyłkę. Najczęściej korzystamy z takiej opcji w drodze z pracy czy też na zakupy lub na spacerze. Nie musimy czekać na przyjazd kuriera, płacimy mniej, dbamy o środowisko naturalne i oszczędzamy czas czy nerwy. Po przesyłkę do punktu paczkowego idziemy wtedy, gdy jest nam po drodze, a na odbiór przesyłki mamy kilka dni. To wygodne rozwiązanie. Warto również zauważyć, że punkty nadania paczek mają atrakcyjne godziny otwarcia dostosowane do trybu życia i pracy współczesnych Polaków, ulokowane są w atrakcyjnych miejscach, do których można dojechać samochodem, a pracownicy służą pomocą przy wypełnianiu formularzy oraz pakowaniu paczek. Na te wszystkie aspekty trzeba więc zwrócić uwagę, planując lokalizację swojego punktu kurierskiego.

 

Zapraszamy do kontaktu