Załóż bezpłatne konto

Dłużyca kurierem

Większość wysyłanych przesyłek mieści się w standardzie rozmiaru i wagi, które są określane przez wszystkie firmy kurierskie. W większości to paczki o masie do 30 kg lub koperty z dokumentami. Czasami jednak zdarza się, że wymiary przesyłki przekraczają ustalone normy i potrzebujemy niestandardowego kuriera, który odbierze od nas paczkę.

Co to jest przesyłka dłużycowa?

Przesyłka dłużycowaWysyłając przesyłkę, która nie mieści się w szeroko pojętym standardzie, nie musimy bać się kosztów. Najtańsza wysyłka przesyłek dłużycowych kurierem to idealne rozwiązanie nawet przy kłopotliwych paczkach. A o takich mówimy wtedy, gdy wymaga ona specjalnej obsługi. Czyli takiej, która nie podlega automatycznemu sortowaniu. Wymiary takiej paczki mieszczą się w przedziale 201-400 cm długości, a z wyceny poszczególnych firm kurierskich można zobaczyć, jak szybko i za ile nasza przesyłka dotrze do odbiorcy. Jako broker proponujemy państwu najtańsze i sprawdzone oferty najlepszych firm.

Jak najtaniej wysłać przesyłkę dłużycową?

Jak najtaniej wysłać przesyłkę dłużycowąWycena przesyłki dłużycowej jest uzależniona od jej wagi i wymiarów. Warto przy tym pamiętać, że suma długości wszystkich boków nie może przekroczyć 600 cm. I tak większość z firm kurierskich oprócz wagi rzeczywistej bierze się pod uwagę wagę gabarytową wyliczaną według różnych wzorów. Zazwyczaj przyjmuje się, że 1 metr długości to 100 kg. Oczywiście waga rzeczywista takiej przesyłki nie może przekroczyć 30 kg. Najprościej będzie zwrócić się do brokera o indywidualną wycenę transportu.

Przesyłki dłużycowe z racji swoich niestandardowych rozmiarów wymagają specjalnego potraktowania. Stąd też konieczność określenia takiego rodzaju paczki już na etapie wpisywania danych w formularzu na naszej stronie internetowej. Po taką przesyłkę musi przyjechać specjalny samochód, a poza tym jest ona poddana ręcznemu sortowaniu. Jeśli paczka jest bardzo długa, to kurier będzie potrzebował pomocy, by nią swobodnie manipulować. Skontaktuj się z nami, a doradzimy ci, jak zapakować paczkę oraz pomożemy wybrać najtańszą ofertę.

Zapraszamy do kontaktu gdzie będziemy mogli przedstawić indywidualną wycenę transportu.

 

Możesz być zainteresowany również: