Załóż bezpłatne konto

Przesyłki gabarytowe

Przesyłki gabarytoweWiększość nadawanych przesyłek ma standardowe wymiary i wagę do 30 kg. Takie paczki są proste w wycenie, bo podlegają sortowaniu automatycznemu. Gdy chcemy wysłać rzecz, która nie mieści się w tradycyjnych kształtach czy wymiarach lub przekracza wskazaną wagę, zaczynamy określać ją jako przesyłkę niesortowalną Przesyłki wielkogabarytowe to takie, których wymiary, a nie waga, przekraczają określone maksymalne parametry i w związku z tym według gabarytów dokonuje się wyceny paczki.

Przesyłka gabarytowa – jak obliczyć koszty?

Jeśli cena transportu paczki zaczyna zależeć od wielkości opakowania a nie wagi, mówimy o przesyłce gabarytowej. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla sklepów internetowych czy handlujących na aukcjach internetowych, gdyż zastosowanie prostego wzoru długość (cm) x szerokość (cm) x wysokość (cm) / 5000 pozwala szybko wycenić koszty przesyłki gabarytowej DHL/DPD TNT. Warto pamiętać, że taka waga gabarytowa jest większa niż rzeczywista i/lub wynosi więcej niż 20 kg, przy czym ta druga nie może przekroczyć 40 kg, a żaden z boków paczki 200 cm. Do wyceny przyjmowana jest większa waga: gabarytowa lub rzeczywista.

Najkorzystniejsza oferta dla przesyłek gabarytowych

Najkorzystniejsza oferta dla przesyłek gabarytowychSzukając odpowiedniego transportu i atrakcyjnej ceny, zapoznaj się z naszą ofertą. Przesyłka gabarytowa poczty polskiej cennikiem przewyższa oferty firm kurierskich. Te drugie są bardziej elastyczne jeśli chodzi o indywidualne wysyłkę przesyłek trudnych i niesortowalnych. Przesyłki dłużycowe najtaniej nadasz, korzystając z oferty pogotowiepaczkowe.pl (już od 200zł). Współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi w Polsce i jesteśmy w stanie zaproponować najkorzystniejszą cenę za nasze usługi. Specjalizujemy się w realizacji trudnych zleceń, więc przesyłka kurierska gabaryt XXL nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Każda paczka, która wymaga szczególnej obsługi za względu na kształt, wymiary czy wagę, może sprawiać kłopoty. Korzystając z naszej oferty, szybko przekonasz się, że dla nas nie ma przesyłek niemożliwych.

Możesz być zainteresowany także: 
- Tanie przesyłki dłużycowe kurierem
- Jak tanio wysłać maskę samochodową kurierem? 

(18 głosów, średnia: 4.8 z 5)