Załóż bezpłatne konto

Przesyłki gabarytowe

Przesyłki gabarytoweWiększość nadawanych przesyłek ma standardowe wymiary i wagę do 30 kg. Takie paczki są proste w wycenie, bo podlegają sortowaniu automatycznemu. Gdy chcemy wysłać rzecz, która nie mieści się w tradycyjnych kształtach czy wymiarach lub przekracza wskazaną wagę, zaczynamy określać ją jako przesyłkę niesortowalną Przesyłki wielkogabarytowe to takie, których wymiary, a nie waga, przekraczają określone maksymalne parametry i w związku z tym według gabarytów dokonuje się wyceny paczki.

Przesyłka gabarytowa – jak obliczyć koszty?

Jeśli cena transportu paczki zaczyna zależeć od wielkości opakowania a nie wagi, mówimy o przesyłce gabarytowej. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla sklepów internetowych czy handlujących na aukcjach internetowych, gdyż zastosowanie prostego wzoru długość (cm) x szerokość (cm) x wysokość (cm) / 5000 pozwala szybko wycenić koszty przesyłki gabarytowej. Warto pamiętać, że taka waga gabarytowa jest większa niż rzeczywista i/lub wynosi więcej niż 20 kg, przy czym ta druga nie może przekroczyć 40 kg, a żaden z boków paczki 200 cm. Do wyceny przyjmowana jest większa waga: gabarytowa lub rzeczywista.

Najkorzystniejsza oferta dla przesyłek gabarytowych

Najkorzystniejsza oferta dla przesyłek gabarytowychSzukając odpowiedniego transportu i atrakcyjnej ceny, zapoznaj się z naszą ofertą. Przesyłka gabarytowa poczty polskiej cennikiem przewyższa oferty firm kurierskich. Te drugie są bardziej elastyczne jeśli chodzi o indywidualne wysyłkę przesyłek trudnych i niesortowalnych. Przesyłki gabarytowe najtaniej nadasz, korzystając z oferty pogotowiepaczkowe.pl (już od 59zł). Współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi w Polsce i jesteśmy w stanie zaproponować najkorzystniejszą cenę za nasze usługi. Sprawdź cenę za swoją przesyłkę (max 200x30x30 i 20kg), lub wyceń indywidualnie, wystarczy wpisać wszystkie wymiary. Specjalizujemy się w realizacji trudnych zleceń, więc przesyłka kurierska gabaryt XXL nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Przesyłka gabarytowa w kartonie do 200x20x20cm do 20kg już od 59 zł

Zamów kuriera

Każda paczka, która wymaga szczególnej obsługi za względu na kształt, wymiary czy wagę, może sprawiać kłopoty. Korzystając z naszej oferty, szybko przekonasz się, że dla nas nie ma przesyłek niemożliwych.

Możesz być zainteresowany także: 
- Tanie przesyłki dłużycowe kurierem
- Jak tanio wysłać maskę samochodową kurierem? 

(18 głosów, średnia: 4.8 z 5)