Załóż bezpłatne konto

Jak tanio kurierem wysłać markizy?

 

Markizy sklepowe okienneSzczególnie przed sezonem letnim w wielu lokalach a także w domach i mieszkaniach montuje się markizy. Obecnie na rynku znaleźć można produkty, które wykorzystują różne technologie, a także produkowane są z szeregu materiałów. Choć technologie są odmiennie, to szczególnie markizy tarasowe będą wyróżniać się dość dużymi rozmiarami a także ciężarem. Przede wszystkim ich głównym zadaniem jest ochrona przed promieniami słonecznymi, ale warto również zauważyć, że tworzą niezwykły klimat. Markizy na taras dają okazję, by spędzić czas na świeżym powietrzu bez konieczności ekspozycji na słońce. To również idealny element wyposażenia, który wydziela strefę odpoczynku. Poza tym markizy są również doskonałym nośnikiem reklamy i chętnie są wykorzystywane przez firmy z różnych branż. Coraz częściej takie elementy są zamawiane przez internet, a tym samym wielu klientów zastanawia się, jak przesłać markizy balkonowe kurierem.

Jak nadać przesyłkę dłużycową?

Ze względu na swoje wymiary markizy na balkon są traktowane jako przesyłki dłużycowe. W związku z tym wymagają one specjalnej obsługi na każdym etapie transportu. Poza tym należy je odpowiednio przygotować do drogi. Tani kurier markizy ogrodowe przewiezie bez problemów, o ile przesyłka będzie mieścić się w zalecanych maksymalnych wymiarach. Cena będzie przede wszystkim uzależniona od tego parametru oraz wybranych opcji dodatkowych. Wycena jest oparta o cennik drobnicowy oraz o wagę gabarytową. Wysyłając markizę kurierem, należy zastosować przelicznik długości wszystkich boków według wzoru DxSxW/4000 lub też stosując wagę wymiarową, gdzie 1 mb. (100cm) długości odpowiada wadze przeliczeniowej 100 kg.

Jak zapakować markizy tarasowe?

Należy odpowiednio przygotować markizy ogrodowe do wysyłki w taki sposób, by się nie uszkodziły podczas transportu. Najlepiej korzystać z opakowań kartonowych, a materiał markizy nawija się spiralnie wokół tuby kartonowej. Należy to zrobić w taki sposób, aby zawartość nie przemieszczała się wewnątrz, a tym samym nie była narażona na uszkodzenia. Markizy poza materiałem mają również elementy konstrukcyjne. Mogą być one ciężkie a także długie. Jeśli przesyłka będzie przekraczać 30 kilogramów, DHL przyjmie tylko paczki umieszczone w skrzyni nadającej się do przewożenia wózkiem widłowym. Kartony lub rury muszą być w taki sposób przymocowane do palety, by się nie przesuwały za pomocą taśm stalowych lub z niełamiącego się tworzywa sztucznego. Przy końcu należy umieścić plastikowe lub drewniane bloki, aby zapobiec wysunięciu się elementów w czasie transportu. Nie należy wiązać kilku zwojów markizy, lecz umieścić indywidualnie w skrzyni lub w specjalnie przygotowanym kartonie. Na palecie należy je układać naprzemiennie, stosując metodę H, przymocować taśmami i owinąć folią termokurczliwą, aby zapewnić stabilność.

 

Sprawdź nasze ceny na tanie paczki

 

Możesz być zainteresowany również: