Załóż bezpłatne konto

Jak tanim kurierem przesłać rolety?

 

Jak wysłać rolety okienne kurierem?Rolety to jedno z najpopularniejszych rozwiązań montowanych na okna w mieszkaniach, domach, ale także biurach i miejscach użyteczności publicznej. Poza tym że chronią przed promieniowaniem słonecznym, to również zapewniają intymność. To szczególnie istotne wieczorami. Poza tym na rynku dostępne są różne modele wykonane z odmiennych materiałów w całej palecie kolorystycznej. Zaskakują również mechanizmy i rozwiązania technologiczne, które są wykorzystywane w modelach. Popularnością na przykład cieszą się rolety dzień noc, które w ciągu dnia przepuszczają światło, tworząc na oknie charakterystyczne paski, a nocą są jednolitą płaszczyzną zaciemniającą. A wszystko dzięki lekkiemu przesunięciu mechanizmu. Rolety znajdują się w ofertach wielu firm i często są produkowane na wymiar. Bez problemu można je również nadać kurierem, który przewiezie przesyłkę prosto do nadawcy. By dotarła ona w stanie nienaruszonym, warto zadbać o odpowiednie zapakowanie.

Jak wysłać rolety wewnętrzne?

Pojedyncze rolety oraz te, które mieszczą się w standardowych zalecanych przez kurierów wymiarach, najczęściej są wysyłane jako paczka sortowalna. Jej cena jest uzależniona od wagi i wymiarów opakowania oraz wybranych opcji dodatkowych. Należy odpowiednio zapakować rolety rzymskie lub inne modele, zwracając szczególną uwagę na to, by pojedyncze elementy nie przesuwały się w kartonie. Każdy trzeba odpowiednio zabezpieczyć na przykład folią bąbelkową. Poza tym szczególną uwagę należy zwrócić na krawędzie rolet wewnętrznych, ponieważ są one podatne na uszkodzenia. Większe modele, które przekraczają maksymalną długość, muszą być wysyłane jako paczka dłużycowa.

Jak nadać długie rolety okienne?

Przesyłki dłużycowe na przykład z roletami zewnętrznymi wymagają specjalnej obsługi a także na przykład pomocy załadunku i rozładunku. Cena usługi jest oczywiście zależna od wymiarów. Najczęściej bierze się pod uwagę długości wszystkich boków i wylicza się wagę według wzoru DxSxW/4000. Inną możliwością jest zastosowanie wagi wymiarowej, czyli przeliczenie 1 mb. (100cm) długości na 100 kg. Rolety zewnętrzne, których waga przekracza 30 kilogramów muszą być umieszczone w skrzyni nadającej się do przewożenia wózkiem widłowym. Większą ilość na palecie należy układać naprzemiennie, stosując metodę H, przymocować taśmami i owinąć folią termokurczliwą. W ten sposób zabezpiecza się całość przed przesuwaniem.

 

Sprawdź nasze ceny na tanie paczki

 

Możesz być zainteresowany również: