Załóż bezpłatne konto

Jak tanio wysłać kurierem komputer lub laptop?

 

Jak zapakować komputer?Strony internetowe zarówno sklepów, jak i serwisów aukcyjnych są pełne ofert sprzedaży zarówno komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. Wysyłając tego typu sprzęt, musimy go odpowiednio przygotować. Poza tym tani kurier przyda nam się w momencie, gdy się przeprowadzamy lub chociażby wysyłamy nasz komputer do serwisu. Za każdym razem będziemy chcieli oddać urządzenia w dobre ręce, ponieważ dla wielu z nas komputer to podstawowe narzędzie pracy a nie tylko rozrywki. W dużej mierze to od nas zależy, czy dotrze on do odbiorcy nienaruszony.

Jak zapakować komputer?

Byłoby ideałem, gdybyśmy mieli oryginalny karton wraz ze wszystkim styropianowymi zabezpieczeniami. Jeśli tak nie jest, to musimy poradzić sobie z opakowaniem, które idealnie będzie się nadawać do transportu komputera lub laptopa. Zanim jednak zapakujemy wszystko w karton, sprzęt stacjonarny musimy odpowiednio przygotować. Po pierwsze musimy odłączyć wszystkie akcesoria i każde z nich osobno zabezpieczyć na przykład folią bąbelkową. Specjaliści zalecają przed transportem wykręcenie radiatora, ale jeśli dobrze spakujemy i unieruchomimy komputer, nic nie powinno się z nim stać. Im bardziej zbliżymy się do oryginalnego zapakowania, tym większa pewność, że komputer do odbiorcy dotrze w stanie nienaruszonym.

Wysłanie komputera tanim kurierem

Wysłanie komputera tanim kurieremZapakowanie laptopa nie stanowi większego problemu. Nawet jeśli nie mamy oryginalnego opakowania, to należy użyć trochę większego kartonu od samego komputera. Wystarczy zabezpieczyć narożniki urządzenia styropianem lub kartonami, całość owinąć folią bąbelkową, wsadzić do kartonu i wypełnić całą wolną przestrzeń w taki sposób, by laptop nie przesuwał się. Przy pakowaniu komputera stacjonarnego osobno musimy do kartonu włożyć jednostkę centralną z akcesoriami, a do drugiego kartonu monitor. Całość też musi być odpowiednio zabezpieczona przed poruszaniem się. Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie styropianowych kulek. Poza tym paczki warto oznaczyć odpowiednimi symbolami, które mówią kurierowi, że przewozi ładunek delikatny, który musi być przewożony w konkretnej pozycji. 

Porównaj ceny kurierów dla przesyłki 45x30x15cm i do 10kg - od 14zł

Zamów kuriera

 

Sprawdź nasze ceny na paczki krajowe

 

Możesz być zainteresowany również: