Załóż bezpłatne konto

Jak tanio wysłać kurierem telewizor?

 

Jak tanio wysłać kurierem telewizorZakup sprzętu elektronicznego w sklepie internetowym już nikogo nie dziwi. Na dobrą sprawę staje się wygodniejszy i bezpieczniejszy niż w sklepie stacjonarnym, bo nawet możliwość zwrotu towaru pozwala na swobodne przetestowanie urządzenia. Kupując telewizor, warto zachować karton, ponieważ może nam się przydać w momencie przeprowadzki czy sprzedaży. Rynek wtórny elektroniki jest dość duży i bardzo często pozbywamy się telewizora, by kupić sobie nowszy i lepszy model, a wysyłka takiej przesyłki kurierem jest najbezpieczniejszą i najtańszą drogą.  

Jak zapakować telewizor?

Powinniśmy przede wszystkim pamiętać, że za zapakowanie telewizora i odpowiednie przygotowanie do drogi odpowiedzialny jest nadawca przesyłki. To od niego w dużej mierze zależy, czy elektronika dojdzie do odbiorcy nieuszkodzona. Kurier nie odbierze od nas źle zapakowanej paczki, ale z drugiej strony nie sprawdza zabezpieczeń wewnątrz niej. Telewizor najlepiej wysłać w oryginalnym kartonie, korzystając ze styropianowych zabezpieczeń narożników, które dystansują ekran i wrażliwe elementy od kartonu oraz stabilizują całość. Niezależnie od czy zapakujemy sprzęt w oryginalne opakowanie czy też postaramy się zdobyć karton odpowiedniej wielkości ze względu na wymiary, wagę i delikatność urządzenia  musi być przewożony na palecie.

Jak wysłać telewizor?  

Jak wysłać telewizorPo zapakowaniu telewizora w oryginalny karton lub dostosowane do jego wagi i wymiarów inne opakowane zabezpieczmy zawartość folią bąbelkową, szczególnie zwracając uwagę na  narożniki i boki telewizora. Całą wolną przestrzeń należy wypełnić styropianem w taki sposób, by zawartość nie przesuwała się wewnętrz. To pozwoli na bezpieczne przewiezienie przesyłki do odbiorcy. Paczka powinna być oznaczona symbolami “delikatnie” oraz “przewozić w pozycji pionowej”.

Przesyłka niestandardowa do 120x80x30cm do 20kg już od 100 zł

Zamów kuriera

Jeśli jest to duży telewizor można do transportu wykorzystać paletę. Koniecznie musimy w taki sposób przymocować paczkę do palety, by się nie przesuwała. Najlepiej do tego wykorzystać folię streczową. Całą paczkę nadajemy, wybierając w formularzu opcję przesyłki paletowej. Podane wymiary muszą brać pod uwagę wymiary i wagę całej przesyłki - z paletą włącznie.

Jeśli prowadzisz sklep ze sprzętem RTV lub AGD i regularnie wysyłasz paczki i palety do klientów, zapraszamy do stałej współpracy. Dzięki temu zyskasz rabaty cenowe, dostęp do ofert specjalnych oraz możliwość indywidualnego ustalania transportu.

Zapytaj o ofertę dla sklepów

 

Zobacz też: