Załóż bezpłatne konto

Jak tanio wysłać pralkę kurierem?

 

Jak zapakować pralkę dla kurieraCzasy się zmieniły, a tym samym sposób robienia zakupów. Nawet duży sprzęt AGD coraz częściej kupowany jest w sklepach internetowych niż stacjonarnych ze względu na atrakcyjną cenę, szeroki wachlarz modeli oraz dodatkowe atrakcyjne pakiety, takie jak chociażby rabaty, ubezpieczenia czy też możliwość zwrotu bez podania powodu w okresie 14 dni. Poza tym w Internecie kwitnie również handel używanym AGD, a serwisy aukcyjne czy też ogłoszeniowe pękają w szwach od ofert. Gdy już zdecydujemy się na kupno pralki lub jej sprzedaż, pozostaje nam wybór przewoźnika. O ile sklep internetowy zadba o transport kurierem oryginalnie zapakowanego sprzętu, o tyle używany musimy w odpowiedni sposób przygotować do wysyłki.

Dlaczego warto wysyłać pralkę kurierem?

Wysyłając pralkę kurierem ze względu na jej wagę i rozmiary, musimy ją nadać na palecie. Według tego kryterium powinniśmy również dokonać wyceny na stronie przewoźnika. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie zadbamy o prawidłowe zapakowanie urządzenia, kurier po prostu go nie przyjmie. Przesyłki paletowe realizowane są w systemie rampa-rampa. To oznacza, że pralkę oprócz zamocowania na palecie, odpowiedniego zabezpieczenia i opakowania będziemy musieli umieścić w takim miejscu, by kurier za pomocą wózka mógł ją swobodnie stamtąd zabrać. Pamiętajmy, że po tego typu przesyłkę przyjeżdża przewoźnik dużym samochodem z windą lub podnośnikiem i należy przygotować mu odpowiednio dużo miejsca. 

Jak zapakować pralkę?

Wysyłka pralki kurieremProblemem przy wysyłce pralki może być jej waga i wymiary oraz delikatność sprzętu. Bęben pralki koniecznie trzeba zabezpieczyć oryginalnymi bolcami. Zapobiegnie to jego uszkodzeniu podczas wstrząsów w trakcie znoszenia, transportu czy też wnoszenia przez adresata przesyłki. Poza tym wszystkie krawędzie pralki dobrze jest zabezpieczyć tekturą lub styropianem, ponieważ są wrażliwe na wgniecenia, a całość owinąć folią bąbelkową i streczową. Pamiętajmy, że w urządzeniu nie może zostać woda, a drzwiczki i bębna i filtra powinny być zabezpieczone przed otwarciem sznurkiem lub taśmą klejącą. 

Jeśli prowadzisz sklep z AGD i regularnie wysyłasz paczki oraz palety do klientów, zapraszamy do stałej współpracy. Dzięki temu zyskasz rabaty cenowe, dostęp do ofert specjalnych oraz możliwość indywidualnego ustalania transportu.

Zapytaj o ofertę dla sklepów

 

Zobacz też:

 


(2 głosów, średnia: 4 z 5)