Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać akwarium kurierem?

 

Jak wysłać akwarium kurieremAkwarystyka ma coraz większą rzeszę amatorów. Po pierwsze, to modne i widowiskowe hobby, które coraz częściej realizujemy w domu, biurze oraz na przykład restauracjach. Po drugie, coraz większa dostępność nawet egzotycznych roślin i zwierząt oraz doskonałych urządzeń sprawia, że jest to hobby nawet dla początkujących. Wraz ze wzrostem zainteresowania akwarystyką ilość zakupów robionych w sieci też jest coraz większa. Poza tym dużo rzeczy zamawiamy poprzez aukcje internetowe i sami dużo sprzedajemy. Wysyłka akwarium kurierem jest dobrym rozwiązaniem zarówno, gdy sprzedajemy swój sprzęt, jak i wtedy gdy na przykład się przeprowadzamy. 

Jak przygotować akwarium do wysyłki?

Jak przygotować akwarium do wysyłki?Warto zaznaczyć, że akwarium nie należy do rzeczy łatwych w transporcie. Jest wykonane ze szkła i w związku z tym szczególnie powinniśmy zadbać o jego zapakowanie i odpowiednie zabezpieczenie. Poza tym jest ciężkie i dość niepraktyczne w przenoszeniu. Tego typu przesyłka powinna być również odpowiednio oznakowana oraz ubezpieczona. Im większe akwarium, tym opakowanie powinno być solidniejsze. Warto ze względu na wagę i wymiary przewozić tego typu szklane akcesoria na palecie. Wszystkie narożniki i przestrzenie powinny być zabezpieczone styropianem, kartonami, folią bąbelkową i streczem. Im lepiej zabezpieczymy całość, tym większe prawdopodobieństwo, że akwarium dotrze do odbiorcy nieuszkodzone. 

Wysyłka akwarium tanim kurierem

Po zapakowaniu akwarium i przygotowaniu do wysyłki warto dokładnie go zważyć i zmierzyć. Przesyłki standardowe zazwyczaj mieszczą się w wadze do 70 kg. Cięższe paczki oraz te o większych wymiarach muszą być przewożone na palecie. Pamiętać należy, że także ona wchodzi w parametry przesyłki. Po wpisaniu odpowiednich danych w formularzu i koniecznym oznaczeniu zawartości paczki jako delikatnej możemy wybrać ofertę kuriera, która nas najbardziej interesuje. Pamiętajmy, że akwarium nie będzie podlegało automatycznemu sortowaniu i będzie przewożone z dużą ostrożnością. 

 

Sprawdź nasze ceny na tanie paczki

 

Możesz być zainteresowany również: