Załóż bezpłatne konto

Jak tanio wysłać parasol kurierem?

 

Jak tanio wysłać parasol kurieremParasol zazwyczaj chroni nas przed deszczem. Modele na lato często służą również temu, by zapewnić cień w upalny i słoneczny dzień. Na rynku znaleźć można więc szereg mniejszych i większych propozycji, które wykonane są z różnych materiałów i wykorzystują szereg mniej lub bardziej zautomatyzowanych konstrukcji. Poza tradycyjnymi modelami, które warto mieć pod ręką i w torebce popularnością cieszą się duże parasole ogrodowe. Zapewniają one przestrzeń do odpoczynku a także tak potrzebną ochronę przed słońcem. Poza tym szczególnie młodzi rodzice wybierają parasole do wózka, które zabezpieczają wrażliwą skórę maluszka. Na rynku znaleźć można propozycje w różnych kolorach i wzorach, a dzięki temu bez problemu dobierze się odpowiedni do stylu wózka.

Jak nadać kurierem parasolkę?

Tradycyjne parasolki czy też modele do wózka zarówno te składane, jak i długie bez problemu wyślemy kurierem jako standardową przesyłkę. Warto oczywiście zapakować je w taki sposób, by nie uległy uszkodzeniu. Większość kurierów parasole przyjmie w kartonie dostosowanym do wielkości zawartości. Warto wypełnić puste przestrzenie w taki sposób, by przedmioty się nie przemieszczały. Warto wykorzystać do tego na przykład folię bąbelkową oraz specjalne wypełniacze. Cena usługi będzie zależna od wielkości i wagi paczki. W momencie jednak, gdy chcemy nadać duży parasol balkonowy, musimy liczyć się z tym, że nie zmieści się on w standardowych wymiarach oraz wadze i będzie musiał być on nadany jako przesyłka dłużycowa. Co za tym idzie, taki parasol na balkon trzeba odpowiednio zapakować a także wycenić według innych parametrów.

Przesyłka dłużycowa z parasolem ogrodowym

Duże parasole wędkarskie lub te dedykowane na przykład do ogrodu są przede wszystkim długie po złożeniu. Ich wymiary i waga są zależne oczywiście od materiałów, jakich zostały wykonane, sposobu składania i wielkości. Przesyłki dłużycowe z parasolami plażowymi są przewożone z najwyższą starannością. W zależności od przewoźnika warto pakować paczki zgodnie z zaleceniami. Szczególnie istotne będzie to, by zmieścić się w maksymalnych wymiarach zarówno najdłuższego boku, jak i sumy wszystkich krawędzi. Przy wycenie należy zastosować przelicznik długości wszystkich boków według wzoru DxSxW/4000 albo potraktować paczkę jak w wadze wymiarowej. W tym wypadku 1 mb. (100cm) długości odpowiada wadze przeliczeniowej 100 kg. Parasol na balkon powinien być zapakowany w wytrzymały karton, a w środku zawierać wypełniacze, które będą unieruchamiać zawartość. Przesyłki z parasolami o wadze powyżej 30 kilogramów DHL należy umieścić w skrzyni, którą można przewozić wózkiem widłowym. Poza tym dłużyca musi być przymocowana do palety w taki sposób, by się nie przesuwała.

 

Sprawdź nasze ceny na tanie paczki

 

Możesz być zainteresowany również: