Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać bagażnik dachowy kurierem?

 

Bagażnik dachowy kurieremNajczęściej bagażniki dachowe montują miłośnicy białego szaleństwa przed wyjazdem na górskie szlaki. Taka dodatkowa przestrzeń przechowywania przydaje się także wtedy, gdy rodzina jest liczna, samochód niewielki, a bagaży na urlop całkiem sporo. Są tacy, którzy na co dzień podróżują z bagażnikiem dachowym, są też tacy, którzy zakładają go tylko przed dłuższymi wyjazdami. Nietrudno jednak zauważyć, że z tego rozwiązania korzysta coraz więcej kierowców. Kupują oni bagażniki w sklepach lub na aukcjach, a profesjonalni kurier bez problemów przewożą nawet takie niewymiarowe przesyłki.

Jak przygotować bagażnik dachowy do wysyłki kurierem?

Choć bagażnik dachowy nie jest ciężki to jednak ze względu na swoje duże wymiary i podatność na uszkodzenia musi być dobrze zapakowany i wymaga od kuriera specjalnej uwagi. Najczęściej jest traktowana jako przesyłka dłużycowa, czyli przekracza 201 cm długości. W takim wypadku suma wszystkich boków to maksymalnie 400 cm, a waga nie może przekroczyć 50 kg. W tych parametrach z pewnością zmieści się większość dostępnych na rynku bagażników. Warto pamiętać, że taki towar można wysłać jedynie kurierem, a szczegółową wycenę takiej usługi widać w tym porównaniu. Przed wysłaniem bagażnik należy owinąć folią stretch lub bąbelkową, która będzie chronić plastikową konstrukcję przed obiciami i uszkodzeniami.

Jak wysłać bagażnik dachowy?

bagaznik-dachowy-land-roverPrzed owinięciem bagażnika folią warto wypełnić go w środku. Chroni to konstrukcję przed naprężeniami i wcale nie musi oznaczać tego, że przesyłka będzie dużo cięższa. Najlepiej wykorzystać na przykład papier, karton lub styropian. Bagażnik dachowy powinien być ze względu na swoją specyfikę transportowany na innych ładunkach. Jest lekki szczególnie wtedy, gdy będzie pusty. W samochodzie warto go również przypiąć pasami, by się nie przemieszczał. Takie zabezpieczenie daje gwarancję, że całość zostanie dostarczona do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Cena usługi będzie uzależniona od wymiarów, wagi, odległości, jaką przesyłka musi pokonać oraz wybranych opcji dodatkowych. Paczkę z bagażnikiem dachowym warto również oznaczyć specjalnymi naklejkami, które są informacją dla kuriera, że przewozi ładunek delikatny. 

 

Sprawdź nasze ceny na tanie paczki

 

Możesz być zainteresowany również: