Załóż bezpłatne konto

Przesyłka paletowa - Poczta Polska

 

Przesyłka Paletowa Poczty PolskiejCharakterystyczne logo Poczty Polskiej towarzyszy nam od wielu lat i jest synonimem stale zmieniających się usług dostosowanych zarówno do potrzeb klientów, jak i rynku. A ten staje się bardzo wymagający dzięki prężnym działaniu firm oraz oczywiście rozwijającej się branży e-commerce. Także konkurencja kurierska w znaczący sposób wpływa na podnoszenie jakości usług oraz doskonałą politykę cenową. Poczta Polska w pewien sposób jest monopolistą, a na jej popularność znaczący wpływ ma rozpoznawalność, tradycja oraz rozbudowana sieć logistyczna oraz lokalowa. Dlatego właśnie ta baza stanowi doskonałą okazję, by wprowadzać innowacyjne zmiany i podnosić standardy obsługi. Poczta Polska to nowoczesny przewoźnik zarówno jeśli chodzi o przesyłki drobnicowe, jak i paczki czy tak popularne palety.

Jak wysłać paletę Pocztą Polską?

Europalety są bezpiecznym sposobem na wysłanie ładunków o gabarytach i masie większych niż zalecane w paczkach. To usługa wybierana zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy z różnych branż takich jak na przykład logistyka, przemysł czy sklepy internetowe. Poczta Polska proponuje różne rodzaje przesyłek paletowych. Najpopularniejsze są europalety, które mają standardowe wymiary 120x80 i można na nich umieścić ładunek o maksymalnej wadze 1000 kg. Warto pamiętać, że wysokość palety jest wliczona do wymiarów przesyłki, a ta może wynosić maksymalnie 180 cm. W niej mogą się znajdować różnego rodzaju ładunki z wyłączeniem tych zabronionych w transporcie. Można nadać przesyłkę drobnicową składającą się z palet do 8 sztuk, częściową obejmującą od 9 do 20 palet lub też całopojazdową do 33 przesyłek. Przy pakowaniu palety koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, by towar był przymocowany do palety oraz nie wystawał poza jej obrys.

Nadanie palety Pocztą Polską

Poczta Polska realizuje swoje usługi na terenie całego kraju, wykorzystując własne platformy logistyczne i transportowe zarówno dla klientów jednorazowych, jak i na podstawie stałej umowy. Listy przewozowe generowane są w dni robocze od 8 do 14, a zlecenia są przyjmowane na kolejny dzień roboczy. Zamówienie przesyłki polega na odpowiednim zapakowaniu palety oraz wezwaniu transportu poprzez dedykowany formularz na stronie internetowej. Po wydrukowaniu listu przewozowego z systemu czekamy na przyjazd przewoźnika. Jeśli nie dysponujemy drukarką, za dodatkową opłatą (20 zł) kurier może wypisać formularz. Warto pamiętać, że za przesyłkę niestandardową będziemy musieli dodatkowo zapłacić. Ten koszt to 30% kosztów nadania przesyłki.

Dzięki nowoczesnej flocie pojazdów paleta jest dostarczana do klienta w ciągu maksymalnie dwóch dni. Zazwyczaj będzie u odbiorcy następnego dnia. Dzięki usłudze od drzwi do drzwi to najszybszy i najpewniejszy środek transportu. Drogę przesyłki możemy oczywiście śledzić online, a poprzez telefon i e-mail będziemy informowani o nadaniu czy też odbiorze przesyłki. Warto pamiętać, że usługa kurierska może być również rozszerzona o dokumenty zwrotne lub odebranie palet.

Warto zwrócić uwagę na zawartość palety. Najczęściej w ten sposób przewozi się artykuły przemysłowe. Jedynym ograniczeniem jest wyłączenie produktów niebezpiecznych oraz szybko psujących się. Dodatkowo w cenie usługi mamy ubezpieczenie do 1000 zł.

Wygodną opcją jest również pobranie. Poczta Polska gwarantuje zwrot pieniędzy w terminie do 7 dni roboczych po doręczeniu. Pobrania wypłacane są we wtorki i w czwartki.

Naszym klientom proponujemy usługi jednorazowe, jak i te na podstawie umowy. Ta druga opcja pozwala na wynegocjowanie korzystnych warunków.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

 

Cennik palet 80x120 Pocztą Polską

Ceny palet Poczty Polskiej zależą od wagi towaru umieszczonego na palecie plus waga samej palety (ceny dotyczą standardowej europalety 80 cm x 120 cm): 

Waga towaru i palety do Cena
100 kg (wysokość=40cm)260,00 zł
200 kg260,00 zł
300 kg260,00 zł
400 kg260,00 zł
500 kg260,00 zł
700 kg300,00 zł
1000 kg300,00 zł

Uwaga! od dnia 1.04.2018 Poczta Polska wprowadziła opłatę za wykonanie pustego podjazdu (z przyczyny leżącej po stronie nadawcy). Ceny pustego podjazdu Poczty Polskiej to 30% opłaty podstawowej.

 

 

Palety Przemysłowe 120x120

Jeśli chcesz wysłać paletę przemysłową o wymiarach 120x120cm sprawdź naszą ofertę.

 

 

Przekonaj się jak szybko i tanio możesz nadać paletę Pocztą Polską

 

Możesz być zainteresowany także:

Śledzeniem przesyłek Poczty Polskiej

Cenami przesyłek paletowych Poczty Polskiej

Kontaktem z Pocztą Polską

(16 głosów, średnia: 4.65 z 5)