Załóż bezpłatne konto

Ceny przesyłek paletowych Poczty Polskiej

 

Ceny przesyłek paletowych Poczty PolskiejWysyłka palet Pocztą Polską to bardzo korzystna oferta. Rozbudowana sieć transportowa oraz centra logistyczne sprawiają, że to doskonała opcja zarówno dla klientów indywidualnych, jak i tych, którzy podpiszą z przewoźnikiem stałe umowy. Te z kolei dają dostęp do dedykowanych aplikacji oraz możliwość negocjacji cen.

Cennik palet poczty polskiej

Cennik Poczty Polskiej jest bardzo konkurencyjny. Tą drogą możemy wysłać palety do wagi 1000 kg oraz wysokości 180 cm. W cenie otrzymujemy również ubezpieczenie przesyłki do kwoty 1000 zł oraz usługę w najlepszych standardach. Zwyczajowo przesyłki są u odbiorcy w przeciągu 1-2 dni od nadania. Dodatkowo kurier pobiera opłatę 15 zł za wypisanie listu przewozowego. Dodatkowo płatne będzie również wysłanie przesyłki niestandardowej. Dlatego właśnie warto starannie i według wytycznych zapakować przesyłkę. Powinna być na trwale przymocowana do palety oraz nie wychodzić poza jej obrys. Opłaty podstawowe Poczty Polskiej są uzależnione przede wszystkim od wagi paczki, ilości wysyłanych palet (możemy wysłać ładunek drobnicowy do 9 sztuk, częściowy do 20 oraz całopojazdowy do 33) oraz odległości, jaką przesyłka musi pokonać. 

Opłaty dodatkowe poczty polskiej

Opłaty dodatkowe poczty polskiejPoza standardowymi opłatami w cenniku Poczty Polskiej znajdziemy również dodatkowe elementy przy transporcie palet. Jednym z nich jest opłata paliwowa. To wyliczana na konkretny miesiąc kwota skalkulowana na podstawie ceny bazowej oleju napędowego. Tę kwotę oraz opłatę drogową dolicza się do ceny podstawowej netto. Jest ona rozliczana w okresach miesięcznych według dnia potwierdzenia zlecenia przewozu. Na podobnej zasadzie działa opłata drogowa. To dodatkowa kwota związana z wykonywaniem usługi po drogach, na których pobiera się opłaty elektroniczne oraz po autostradach i drogach ekspresowych.

Poza tym cennik Poczty Polskiej przewiduje również opłaty dodatkowe za wydłużenia czasu załadunku lub rozładunku, a także wysłanie przesyłki o większej wadze i wymiarach niż standardowe. Klient może również zlecić składowanie przesyłki nieodebranej lub też ponowne jej doręczenie lub zwrot do nadawcy. Usługi dodatkowe pozwalają dostosować transport do potrzeb klienta. Przedsiębiorcy często decydują się na wybór opcji dokumenty zwrotne w formie papierowej lub elektronicznej oraz wszelkiego rodzaju kopie i poświadczenia. Przewoźnik zostawił też opcję dostawy w sobotę oraz przesyłki za pobraniem czy transportu ADR lub zwrotu palet. To możliwości dodatkowo płatne, ale w znaczący sposób ułatwiają zarządzanie przesyłkami.

 

Wyceń swoją paletę Poczty Polskiej

 

Możesz być zainteresowany także:

Przesyłkami paletowymi Poczty Polskiej

Śledzeniem przesyłek Poczty Polskiej

Kontaktem z Pocztą Polską

(12 głosów, średnia: 4.8 z 5)