Załóż bezpłatne konto

Czy warto wysyłać rower pociągiem?

Coraz częściej korzystamy ze sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych. Nawet popularne portale ogłoszeniowe nie budzą takiego strachu i nawet duży sprzęt jesteśmy w stanie zamówić od kogoś z drugiego końca Polski. Warto podkreślić, że w dobie rozwijającego się handlu w sieci zwiększają się również możliwości transportu różnych przedmiotów.

W jaki sposób wysłać rower?

Jak wysłać rowerTransport roweru może być skomplikowany ze względu przede wszystkim na jego gabaryty i dość nieregularny kształt. Zdarzają się również modele ciężkie lub też szczególnie delikatne. Możemy wysłać rower pociągiem (jeśli mam miejsce do przewozu tego typu rzeczy). Nadajemy go na konkretnej stacji, uiszczamy opłatę za przesyłkę konduktorską, a odbiorca odbiera przesyłkę na konkretnej stacji od konduktora. Takie rozwiązanie rodzi również ryzyko. Po pierwsze, zdarza się, że pomimo planu nie przyjeżdża wagon do przewozu rowerów. Po drugie, może się okazać, że odbiorca na przykład nie dotarł na stację na czas i pojawia się problem. Z jednej strony wysyłka roweru pociągiem wydaje się szybka, tania i bezpieczna - z drugiej rodzi wiele niebezpieczeństw. Żeby ich uniknąć, najlepiej jest wysłać rower kurierem.

Wysyłka roweru kurierem

Wysyłka roweru kurieremPrzesyłka kurierska to rozwiązanie pewne, szybkie i tanie. Rower należy do zabrania przygotować, wyczyścić i najlepiej zapakować w karton fabryczny. Taki też można zdobyć w sklepach rowerowych. Po odkręceniu przedniego koła, pedałów oraz kierownicy warto zdjąć siodełko. Wszystkie elementy dobrze jest zabezpieczyć tekturą, folią bąbelkową i streczem w taki sposób, by nie przemieszczały się w kartonie. To pozwoli uniknąć uszkodzeń. Szczególnie wrażliwe są przerzutki oraz mostek, więc warto poświęcić trochę czasu i solidnie je zabezpieczyć.

Przesyłka kurierska ma wiele zalet. Przede wszystkim to wybrany przez nas kurier przyjeżdża i odbiera ze wskazanego adresu przesyłkę i jak najszybciej zawozi do odbiorcy. Tę drogę możemy na bieżąco śledzić na stronie internetowej. Poza tym to my na podstawie zaproponowanych ofert wybieramy tę najatrakcyjniejszą. Oprócz ceny, szybkości dostawy warto przyjrzeć się opcjom dodatkowym takim jak chociażby ubezpieczenie czy preawizacja.

Zamów taniego kuriera do swojej nietypowej paczki

 

Możesz być zainteresowany także: