Załóż bezpłatne konto

Jak tanio wysłać wózek dziecięcy kurierem?

 

Wózek dziecięcy kurieremRynek artykułów dla dzieci jest jednym z najszybciej rozwijających się. Z jednej strony oczywiście związany jest jest z przyrostem naturalnym, a z drugiej z coraz większej popularności kupowania używanych rzeczy dla maluchów. Ubranka, akcesoria czy wózki bardzo często nawet nie zdążą się zniszczyć, a już zostają odkładane jako zbyt małe albo niepotrzebne. I o ile z wysyłką ubrań nie powinniśmy mieć żadnego problemu, to wózek dziecięcy powinniśmy przygotować do transportu kurierem. 


Jak zapakować wózek dziecięcy?

Jak zapakować wózek dziecięcyByłoby idealnie, gdybyśmy mieli oryginalne opakowanie od wózka i na dodatek potrafili w tak kompaktowy sposób ułożyć wszystkie jego elementy, by zajmowały jak najmniej miejsca, niczego nie uszkodziły i dotarły do odbiorcy bezpiecznie. Najlepiej wózek wysyłać w kartonie, ponieważ wtedy paczka jest traktowana jako sortowalna, a co za tym idzie jej wysyłka kurierem będzie tańsza. Wózek dziecięcy ze względu na budowę, wystające elementy i dość nietypowy kształt wymaga specjalnego traktowania. Całą procedurę powinniśmy jednak zacząć od dokładnego wyczyszczenia całości z brudu oraz smarów. Tutaj koniecznie trzeba zwrócić na koła. Po takich zabiegach wózek należy złożyć według instrukcji w taki sposób, by zajmował jak najmniej miejsca. W większości wypadków możemy również odczepić koła, schować rączkę lub budę. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić wystającym oraz delikatnym elementom, które trzeba zabezpieczyć. Pamiętajmy, że im mniejszy wymiar będzie miała nasza przesyłka, tym mniej zapłacimy za kuriera. 

Po złożeniu całości wkładamy wózek do worka foliowego, a potem do kartonu. Wolą przestrzeń warto uzupełnić styropianowymi kulkami, folia bąbelkową lub nawet papierem. Wszystkie usunięte elementy warto zapakować i zabezpieczyć osobno. Całość powinna być zapakowana w taki sposób, by zawartość się nie przesuwała. To pozwoli uniknąć uszkodzenia samego wózka, ale też innych paczek, które kurier przewozi.  

Odpowiedni karton do wysłania wózka

Wybierając karton, zwróćmy uwagę, by nie był on uszkodzony. Po drugie musi być odpowiedniej wielkości, by wózek bez problemu się w nim zmieścił. Poza tym powinniśmy usunąć z niego wszystkie naklejki, etykiety i kody kreskowe. Całość zaklejamy taśmą, dokładnie mierzymy i ważymy, a te parametry wpisujemy w odpowiedni formularz. Jeśli nie udało nam się zapakować wózka w karton, możemy po odpowiednim zabezpieczeniu ostrych elementów owinąć folią bąbelkową i streczem. Przy czym w tym momencie nadajemy wózek jako przesyłkę niesortowalną.


 Sprawdź ceny tanich kurierów

 

Zobacz też: