Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać kurierem kosiarkę i inny sprzęt ogrodniczy?

 

Jak wysłać kurierem kosiarkęSezon ogrodowy sprawia, że w sklepach i na aukcjach internetowych pojawia się bardzo dużo sprzętu do pielęgnacji ukochanej zieleni. Gdy sprzedajemy często duże i ciężkie urządzenia, zadbajmy o wybór najlepszego kuriera i oczywiście idealne zapakowanie całości. Taki sprzęt jak kosiarki, dmuchawy, rozdrabniarki czy różnego rodzaju piły czy sekatory mogą przysparzać nieco problemu przy zapakowaniu, a duże elementy warto przewozić na paletach lub półpaletach. Urządzenia ogrodowe należy zabezpieczyć szczególnie w miejscach, w których ostre końcówki mogłyby uszkodzić inne paczki. Jeśli rozmiary sprzętu nie pozwalają nadać go w kartonie, musimy wysłać przesyłkę jako niesortowalną.

Jak przygotować kosiarkę do wysyłki?

Jak wysłać urządzenia ogrodoweKosiarka oraz inne urządzenia spalinowe, które wykorzystujemy w ogrodzie, przed wysyłką muszą być opróżnione ze wszystkich płynów takich jak smary, oleje czy paliwo. Bezwzględnie muszą być czyste. Najlepiej by było zapakować urządzenie do oryginalnego kartonu lub takiego, który wielkością pasuje do sprzętu. Jeżeli możemy, powinniśmy wymontować ruchome akcesoria takie jak na przykład kółka i zapakować je osobno w folię bąbelkową. Wystające elementy metalowe lub plastikowe powinniśmy dokładnie zabezpieczyć przed uszkodzeniami kartonem lub styropianem, a całość owinąć folią z bąbelkami i streczem. Jeśli wkładamy sprzęt do kartonu, koniecznie wypełnijmy pustą przestrzeń w taki sposób, by zawartość się nie przemieszczała. 

Jak wysłać urządzenia ogrodowe?

Wszystko zależy od tego, co wysyłamy i jaką wagę oraz wymiary nasza przesyłka osiąga. Najbardziej korzystnie i najbezpieczniej będzie wysłać paczkę w kartonie. Duże urządzenia powinniśmy nadać na palecie, a te o innych wymiarach lub kształtach jako paczki dłużycowe lub niestandardowe. Te parametry, tak samo jak określenie, czy zawartość jest delikatna oraz czy należy przewozić ją w konkretnej pozycji, wpisujemy w formularz na stronie internetowej. Na tej podstawie otrzymujemy oferty różnych firm kurierskich. 

 

Napisz do nas w celu ustalenia indywidualnej wyceny

 

Zobacz też: