Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać dywan kurierem?

 

Jak wysłać dywan kurieremWyposażenie mieszkania i artykuły dekoracyjne coraz częściej kupujemy przez Internet. Coraz częściej również korzystamy z serwisów aukcyjnych czy ogłoszeniowych, by sprzedać rzeczy, z których już nie korzystamy. Z drugiej strony nawet przeprowadzka jest pewnego rodzaju wyzwaniem, szczególnie gdy musimy przewieźć rzeczy duże, które nie mieszczą się w jakiś standardowych rozmiarach. W takich momentach warto korzystać z usług profesjonalnych i tanich kurierów. Transport dywanu będzie oczywiście zależny od sposobu zapakowania, a tym samym kształtu, wagi i wymiarów przesyłki.

Jak zapakować dywan?

Pakowanie dywanu do transportu kurieremWszystko zależy w dużej mierze od rozmiarów dywanu. Do określonego rozmiaru najlepiej zwinąć go w rulon, owinąć folią streczową i taśmą. Do długości 200 cm nadajemy przesyłkę niestandardową jeśli chodzi o kształt.

Zamów przesyłkę do 200 cm długości i 50 cm średnicy oraz 30 kg za 65 zł

Zamów kuriera

Jeśli natomiast długość takiej przesyłki jest większa, mówimy o przesyłce dłużycowej. Taka nie może przekraczać 400 cm, a suma wszystkich wymiarów musi być mniejsza niż 600 cm. Waga dywanu powinna wynosić do 50 kg.

Zamów przesyłkę od 210 do 300 cm do 50 kg za 200 zł

Zamów kuriera

Zamów przesyłkę do 400 cm i 50 kg za 250 zł

Zamów kuriera

Dłuższe dywany należy złożyć w kostkę i potem owinąć folią i taśmą. Taka przesyłka z racji sposobu zapakowania jest traktowana jako niesortowalna. Może ważyć do 70 kg w zależności od wybranej firmy kurierskiej. Należy koniecznie pamiętać, że po otrzymaniu tak zapakowanego dywanu należy go jak najszybciej rozłożyć lub zwinąć w rulon. 

Wysłanie dywanu kurierem

To najpewniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu. Pamiętajmy, by bardzo dokładnie owinąć szczególnie końcówki dywanu - pozwoli to na uniknięcie zarówno zniszczeń, jak i zabrudzeń. Po dokładnym zmierzeniu i zważeniu przesyłki powinniśmy wpisać parametry w odpowiednie miejsce w formularzu na stronie internetowej. Jeśli wysyłamy przesyłkę dłużycową, pamiętajmy, że jej wagę obliczamy według przelicznika 1 metr = 100 kg. W zależności od tego, w jaki sposób spakujemy dywan, taką też otrzymamy wycenę. Warto dokładnie przeanalizować różne opcje i wybrać najlepszą dla nas. Kurier odbierze od nas przesyłkę i bezpiecznie dostarczy do każdego miejsca w Polsce i zagranicą. 

Napisz do nas w celu ustalenia indywidualnej wyceny

 

Zobacz też: