Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać dywan kurierem?

 

Jak wysłać dywan kurieremWyposażenie mieszkania i artykuły dekoracyjne coraz częściej kupujemy przez Internet. Coraz częściej również korzystamy z serwisów aukcyjnych czy ogłoszeniowych, by sprzedać rzeczy, z których już nie korzystamy. Z drugiej strony nawet przeprowadzka jest pewnego rodzaju wyzwaniem, szczególnie gdy musimy przewieźć rzeczy duże, które nie mieszczą się w jakiś standardowych rozmiarach. W takich momentach warto korzystać z usług profesjonalnych i tanich kurierów. Transport dywanu będzie oczywiście zależny od sposobu zapakowania, a tym samym kształtu, wagi i wymiarów przesyłki.

Jak zapakować dywan?

Pakowanie dywanu do transportu kurieremWszystko zależy w dużej mierze od rozmiarów dywanu. Do określonego rozmiaru najlepiej zwinąć go w rulon, owinąć folią streczową i taśmą. Do długości 200 cm nadajemy przesyłkę niestandardową jeśli chodzi o kształt. Jeśli natomiast długość takiej przesyłki jest większa, mówimy o przesyłce dłużycowej. Taka nie może przekraczać 400 cm, a suma wszystkich wymiarów musi być mniejsza niż 600 cm. Waga dywanu powinna wynosić do 30 kg. Dłuższe dywany należy złożyć w kostkę i potem owinąć folią i taśmą. Taka przesyłka z racji sposobu zapakowania jest traktowana jako niesortowalna. Może ważyć do 70 kg w zależności od wybranej firmy kurierskiej. Należy koniecznie pamiętać, że po otrzymaniu tak zapakowanego dywanu należy go jak najszybciej rozłożyć lub zwinąć w rulon. 

Wysłanie dywanu kurierem

To najpewniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu. Pamiętajmy, by bardzo dokładnie owinąć szczególnie końcówki dywanu - pozwoli to na uniknięcie zarówno zniszczeń, jak i zabrudzeń. Po dokładnym zmierzeniu i zważeniu przesyłki powinniśmy wpisać parametry w odpowiednie miejsce w formularzu na stronie internetowej. Jeśli wysyłamy przesyłkę dłużycową, pamiętajmy, że jej wagę obliczamy według przelicznika 1 metr = 100 kg. W zależności od tego, w jaki sposób spakujemy dywan, taką też otrzymamy wycenę. Warto dokładnie przeanalizować różne opcje i wybrać najlepszą dla nas. Kurier odbierze od nas przesyłkę i bezpiecznie dostarczy do każdego miejsca w Polsce i zagranicą. 

Napisz do nas w celu ustalenia indywidualnej wyceny

 

Zobacz też: