Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać kurierem narty i sprzęt narciarski?

 

Jak zapakować narty dla kurieraRynek sprzętu sportowego w Polsce jest coraz bardziej dynamiczny. Szczególnie niektóre dyscypliny generują bardzo dużo różnego typu akcesoriów oraz częstą ich zmianę. Dlatego właśnie tak popularne są oferty sprzedaży nart i sprzętu, ponieważ pasjonaci dobierają je pod kątem zaawansowania, preferencji czy terenu, a dla dzieci i młodzieży ważne są takie parametry jak chociażby długość. Żeby wysłać narty lub snowboard kurierem, koniecznie trzeba zadbać o takie zapakowanie, by sprzęt nie został uszkodzony podczas transportu. Byłoby idealnie, gdyby udało nam się zdobyć karton o odpowiedniej długości. Poza tym takie rzeczy jak kask, gogle, buty czy odzież koniecznie pakujmy w karton i nadajmy jako przesyłkę standardową.

Jak zapakować narty?

Jak wysłać narty czy snowboard kurieremW nartach najważniejsze są ślizgi, krawędzie i wiązania. Na te trzy rzeczy należy zwrócić szczególną uwagę. Narty składamy ślizgami do siebie, pomiędzy nie warto włożyć karton. Wiązania dobrze jest zabezpieczyć kartonem lub styropianem, a całość dokładnie owinąć folią bąbelkową i streczem. Jeśli mamy karton, wypełnijmy pozostałą przestrzeń. Jeśli wysyłamy narty kurierem zapakowane w folię, zabezpieczmy kartonami również czubki i tyły sprzętu. Podobnie postępujemy przy wysyłce deski snowboardowej kurierem - wszystkie narażone na uszkodzenia miejsca powinny być szczególnie zabezpieczone.

Jak wysłać narty czy snowboard kurierem?

To, jak nasza przesyłka zostanie wyceniona, w największej mierze zależy od jej wielkości. Najlepiej jest oczywiście wysłać karton o długości do 170 cm - wtedy mieścimy się i wymiarach, i w kształcie przesyłki standardowej.

Przesyłka z nartami do 170x20x20cm do 30kg już od 63 zł

Zamów kuriera

W momencie gdy wysyłamy dłuższe narty - do 240 cm lub pakujemy je w inny sposób, musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami. Przesyłka dłużycowa jest bowiem wyceniana na podstawie sumy długości boków, a jej waga nie może przekroczyć 30 kg. Wysyłając przesyłkę niestandardową, warto oznaczyć ją symbolem typu „ostrożnie”. 

Przesyłka z nartami do 240x20x20cm do 30kg już od 180 zł

Zamów kuriera

 

Jeśli Twoja paczka z nartami jest dłuższa niż 170cm napisz do nas w celu ustalenia indywidualnej wyceny paczki kurierskiej

 

Zobacz też: