Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać tanio skrzynię biegów kurierem?

Skrzynia biegów kurieremPo wpisaniu tego zdania w Internet otrzymamy wiele postów z informacją, że kurierzy nie przyjmują tego typu przesyłek oraz radami użytkowników, w jaki sposób wysłać, by przewoźnik nie wiedział, co to jest.  Nie ulega wątpliwości, że wysyłka części samochodowych nie należy do najłatwiejszych ze względu na rozmiary, wagę i podatność na uszkodzenia, ale rzetelny kurier bez problemu zabierze tego typu paczkę, o ile będzie dobrze zapakowana.

Jak zapakować skrzynię biegów?

Warto pamiętać, że tani kurier przewiezie różne części samochodowe do odbiorcy ze szczególna ostrożnością. Trzeba przy tym wiedzieć, że są to trudne paczki, ponieważ ze względu na swoją wagę i konstrukcję mogą uszkodzić inne paczki. Pakując skrzynię biegów, przede wszystkim musimy ją oczyścić ze wszystkich olejów. Zalecamy również zatkanie wszystkich otworów, by zabezpieczyć paczkę prze ewentualnym wyciekiem pozostałości płynu. Następnie skrzynię należy owinąć folią bąbelkową lub kocem czy materiałami, zabezpieczyć ranty kartonami lub styropianem i całość owinąć kilkoma warstwami folii sterczowej. Ze względu na kształt i wagę przesyłki trzeba ją umieścić na palecie lub półpalecie i na trwale do niej przymocować, by się nie przesuwała.

Wysyłka skrzyni biegów kurierem

Jak zapakować skrzynię biegów dla kurieraPo dokładnym spakowaniu skrzyni pozostaje nam jej zważenie i zmierzenie (razem z paletą) i wpisanie tych danych do formularza. Na tej podstawie zostaną nam przedstawione oferty różnych firm kurierskich wraz z dodatkowymi możliwościami. W tym momencie warto naszą przesyłkę ubezpieczyć. Gdy już zdecydujemy się na konkretnego przewoźnik, finalizujemy transakcję, drukujemy list przewozowy i czekamy na kuriera. Pamiętajmy, że po tego rodzaju przesyłkę paletową przyjedzie kurier samochodem z podnośnikiem. Trzeba mu zrobić miejsce na podjeździe lub parkingu.

Jako profesjonalny tani kurier dokładamy wszelkich starań, by dostarczyć przesyłkę do odbiorcy. Tę drogę możesz śledzić w Internecie lub na urządzeniu mobilnym. Bezpieczeństwo twojej, jak i innych przesyłek w dużej mierze zależy od tego, czy dobrze zapakujesz część samochodową przed wysyłką.

Sprawdź naszą ofertę na palety krajowe.

 

Zobacz też:

(53 głosów, średnia: 4.7 z 5)