Załóż bezpłatne konto

Nietypowe paczki kurierem

Najwięcej pytań i wątpliwości na forach internetowych związanych z kurierami poświęca się przesyłkom, które nie mieszczą się w tak zwanym standardzie. Dzieje się tak ze względu na kształt, wymiary czy wagę paczki. Firmy kurierskie coraz lepiej radzą sobie z nietypowymi przesyłkami, dostosowując się do wymagań rynku, przy czym stosują różne przeliczniki, o których warto pamiętać już na etapie wypełniania formularza. Na przykład DHL wymaga opakowania przesyłki w karton. Zapakowane tylko w folię stretch lub folię bąbelkową bez kartonu NIE będą przyjmowane, a zamawiający zostanie obarczony dodatkowymi kosztami za pusty podjazd.

Co to jest przesyłka niesortowalna?

Przesyłka niesortowalnaO takim rodzaju paczki mówimy w momencie, gdy wymaga ona specjalnej obsługi ze względu na swoją specyfikę. Dotyczy to zarówno przenoszenia, transportu, jak i sortowania. Wymiary takiej paczki zazwyczaj przekraczają parametry paczki standardowej. Może się również zdarzyć, że będzie miała ona nieregularny kształt czy wystające elementy, co może utrudniać przenoszenie i transport. Z drugiej strony takie przesyłki stanowią zagrożenie dla innych. Zwróćmy też uwagę w materiał, który pakujemy paczki – część z nich może być uznana za niesortowalne. Jeśli chodzi o wagę, nietypowa przesyłka będzie przekraczała maksymalną masę dopuszczalną przez różnych przewoźników. Te normy mieszczą się średnio w przedziale 30-35 kg.

Za długie paczki

Przesyłka dłużycowaPrzeglądając oferty różnych firm, możemy zauważyć, że kryteria odnośnie kształtów, opakowania i wagi czy też zawartości są podobne. Różnice najczęściej pojawiają się w określaniu i przeliczaniu długości paczki. I tak rozpiętość między firmami waha się od 120 do 175 cm w definiowaniu maksymalnego wymiaru paczki standardowej. Jak widać, to różnica dość duża. Należy pamiętać, że firmy biorą pod uwagę też długości innych boków lub sumę wszystkich. Najprościej przed wysłaniem takiej przesyłki skontaktować się z nami i poprosić o indywidualną wycenę.

Paczki nietypowe wymagają specjalnego traktowania – innego samochodu, pomocy drugiego kuriera i ręcznego sortowania. Z tego powodu wycena też przebiega w sposób indywidualny. Zazwyczaj zostaje doliczona dodatkowa opłata, która jest różna w konkretnych firmach.

Napisz lub zadzwoń aby otrzymać indywidualną wycenę przesyłki.

 

Możesz być zainteresowany również: