Załóż bezpłatne konto

Skąd wziąć paletę dla kuriera?

 

Skąd wziąć euro-paletę dla kuriera?Swoją popularność palety nie zawdzięczają tylko przesyłkom kurierskim. Choć są obowiązkowym elementem, na którym nadajemy ciężkie i duże przesyłki, punktem obowiązkowym każdej budowy i remontu, niezbędnikiem w hurtowniach i dużych sklepach, to stały się również wyróżnikiem nowoczesnego proekologicznego stylu. Meble z palet, regały czy dodatki zrewolucjonizowały aranżacje mieszkań, tarasów, a także przestrzeni publicznych i lokali. Nie tylko świetnie wyglądają, ale są również tanie. Oczywiście niezależnie od tego, jaki mamy cel, najczęstszym pytaniem staje się, skąd wiązać paletę.

Gdzie kupić paletę?

Większość palet, które znaleźć można na rynku produkowanych jest w Polsce. Są również stosowane w szeregu branż i oczywiście najczęściej sięga po nią kurier. Paleta pozwala przetransportować bezpiecznie większy i cięższy ładunek i jest warunkiem koniecznym stawianym przez wielu przewoźników przy przewozie określonego rodzaju rzeczy. Poza tym że gwarantuje to, że można łatwiej zapakować dużą i ciężką paczkę na samochód, to również dodatkowo stabilizuje ładunek, co sprawdza się przy przedmiotach kruchych, długich, o nietypowym kształcie. Te wszystkie parametry określa w wytycznych kurier. Paleta jest więc dostępna w wielu różnych miejscach zarówno nowa, jak i używana. Najczęściej ma również standardowe wymagane przez przewoźników wymiary.

Problem, skąd wziąć paletę, tak naprawdę nie jest skomplikowany. Można na przykład udać się do producenta tego typu podstaw lub tartaku. Takie firmy znajdują się w wielu miastach i miasteczkach. Rozpowszechnione są również skupy palet. Jeśli nie możemy znaleźć odpowiedniego przedsiębiorstwa, zawsze mamy możliwość zamówienie podstawy przez internet. Sklepy i aukcje oferują cały szereg różnych propozycji.

Palety nowe i używane

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić paletę, sprawdź, jak można ją zdobyć za darmo. Wystarczy zgłosić się na przykład do dużych firm, które sprowadzają towary na paletach, hurtowni, centrum handlowego czy też na budowę. W wielu wypadkach palety tylko zaśmiecają teren i właściciele lub pracownicy chętnie pozbędą się ich z magazynów lub terenu. Ratunkiem mogą być również znajomi, którzy akurat budują dom lub go remontują. Większość materiałów jest dostarczanych bowiem na paletach. Jeśli mimo to zastanawiasz się, skąd wziąć paletę, zawsze możesz ją kupić u nas za 100zł brutto. 

Warto pamiętać, że palety, które mają być wykorzystane w transporcie, nie mogą być uszkodzone i muszą mieścić się w standardowych wymiarach czyli 120 x 80 cm. Zadaniem jest ułatwienie transportu wózkiem widłowym przy załadunku i rozładunku. Standardowe, jakich używa kurier, palety mają oznaczenie „EPAL” lub „EUR” i mogą wytrzymać obciążenie od 1 do 1,5 tony.

Zapraszamy do kontaktu e-mailowego: biuro@speedpak.net 

 

Zobacz również: