Załóż bezpłatne konto

Jak tanio wysłać lodówkę kurierem?

 

Jak tanio przesłać lodówkęDuży sprzęt AGD jest dość kłopotliwy w transporcie, ale doświadczony kurier poradzi sobie z tym problemem dzięki przejrzystym zasadom. O ile sklepy internetowe, w których coraz częściej kupujemy nawet profesjonalny sprzęt, doskonale są przygotowane w oryginalnym opakowaniu do transportu. Jeśli natomiast przeprowadzamy się lub sprzedajemy używaną lodówkę, musimy sami zadbać o odpowiednie zapakowanie urządzenia.

Jak przewozić lodówkę?

Profesjonalne firmy kurierskie są przystosowane do przewozu dużych i ciężkich ładunków. Trzeba oczywiście pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, takie urządzenie jak lodówka z racji wagi i wymiarów musi być transportowane na palecie. Co najważniejsze, musi dość stabilnie do niej być przymocowane. Po drugie, wpisując parametry przesyłki w formularz na stronie internetowej, korzystamy właśnie z opcji przesyłek paletowych, podając i wagę, i wymiary całej paczki. Po trzecie, transport lodówki jest usługą rampa-rampa. Nie ma możliwości, że kurier zabierze urządzenie od nas z domu i zaniesie pod drzwi. Pamiętając o tym, musimy w takim miejscu przygotować urządzenie do transportu, by przewoźnik mógł bez problemu podjechać po nie dużym samochodem z windą lub podnośnikiem.

Jak przygotować lodówkę do transportu kurierem?

Przygotowanie lodówki do transportuPomimo tego że lodówka jest dużym i ciężkim urządzeniem, to jednak łatwo ją uszkodzić. Należy zatem zadbać o wszystkie ruchome części i narożniki, które łatwo ulegają obiciu lub odgnieceniom. Co najważniejsze,  przed wysyłką koniecznie trzeba lodówkę rozmrozić i pozbyć się z niej wszelkiej wody. Poza tym wszystkie półki szklane lub metalowe oraz plastikowe szuflady należy w taki sposób unieruchomić, by nie przesuwały się one w środku podczas przenoszenia lub przewożenia. Drzwi lodówki powinniśmy zabezpieczyć taśmą lub sznurkiem przed przypadkowym otwarciem. Narożniki dobrze jest osłonić tekturą lub styropianem, a całość owinąć folią bąbelkową i streczem. Pamiętajmy, że to w dużej mierze od nas zależy, czy lodówka dotrze do odbiorcy nieuszkodzona.

Jeśli prowadzisz sklep ze sprzętem AGD i regularnie wysyłasz palety do klientów, zapraszamy do stałej współpracy. Dzięki temu zyskasz rabaty cenowe, dostęp do ofert specjalnych oraz możliwość indywidualnego ustalania transportu.

Zapytaj o ofertę dla sklepów

 

Zobacz też: