Załóż bezpłatne konto

Jak tanio wysłać opony kurierem?

Jak wysłać opony samochodoweNajczęściej przesyłaną częścią samochodową są opony ze względu na ich dość intensywną eksploatację. Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać opony pocztą, to podpowiadamy, że taniej, pewniej i szybciej zrobisz to za pośrednictwem kuriera. Sprawdzony przewoźnik odbierze od ciebie towar i bezpiecznie dostarczy do odbiorcy. Jeśli jesteś mechanikiem, masz warsztat samochodowy, czy też handlujesz częściami, możesz liczyć na specjalną ofertę kurierską.

Pakowanie opon wysyłanych kurierem DPD

Kurier DPD zaleca, aby opony wysyłane przesyłkami krajowymi i zagranicznymi pakować pojedynczo owijając owijką z taśmy. List przewozowy należy przykleić od wewnętrznej strony a nie na bieżniku, aby nie ulegała uszkodzeniu. Taki sposób przygotowania i zapakowania opon zapewnia pewny transport od nadawcy do adresata. Od dania 1 września 2017 jest to jedyny zalecany sposób przygotowania opon dla kuriera DPD. PAMIĘTAJ!! opony muszą być suche i czyste. 

Jak zapakować oponę dla kuriera DPD

Prawidłowe pakowanie opony dla kuriera DPD:

Prawidłowe pakowanie opony dla kuriera DPD

Jak nie pakować opon do wysyłki kurierem: 

Niewłaściwe pakowanie opon kurier DPD

Źródło: Instrukcja pakowania opon DPD

Jak zapakować opony?

Na koszt wysyłki opon kurierem będzie miała wpływ przede wszystkim waga i sposób zapakowania przesyłki. W zależności od firmy kurierskiej opony pakujemy w kartonie po dwie sztuki lub pojedynczo zabezpieczając ją folią lub stretchem. Pojedyncze opony będą traktowane jako przesyłka niestandardowa jeśli przekroczą maksymalną dopuszczalną przez dane kuriera wagę bądź wymiary. W przypadku niektórych firm kurierskich można spakować do dwóch opon w karton i wtedy nadać dwie przesyłki standardowe (o ile nie przekraczają dopuszczalnych wymiarów i wagi). Jeśli zdecydujesz się wysłać cztery małe opony kurierem zapakowane w karton, musisz liczyć się z doliczeniem opłaty za wagę przesyłki. Pamiętaj, że opony muszą być suche i czyste przed zapakowaniem. 

Czy opłaca mi się wysłać opony kurierem?

Opony samochodowe kurieremPrzed zapakowanie i wysłaniem opon należy je dokładnie zmierzyć i zważyć. Wybór najlepszego sposobu transportu ma wpływ na cenę. Jeśli chcesz wiedzieć, jakim kurierem najtaniej wysłać opony, to dobrze trafiłeś. Współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi w Polsce i jesteśmy w stanie zagwarantować najlepszą cenę za doskonałą jakość.

Porównując zarówno cennik jak i warunki transportu, łatwo zobaczysz, że wysyłka opon kurierem najtaniej i najpewniej prezentuje się w naszej ofercie (już od 25zł/szt). Nasz kurier przyjedzie do ciebie po odbiór opon i szybko oraz bezpiecznie dowiezie je do odbiorcy. A ty spokojnie będziesz mógł śledzić przesyłkę na naszej stronie internetowej. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób zawodowo zajmujących się sprzedażą części samochodowych. Dzięki temu że szybko przewieziemy przesyłkę, mechanik będzie w stanie zaplanować naprawę samochodu lub zmianę kół. Dodatkowo naszym najlepszym klientom proponujemy atrakcyjne rabaty.

Zobacz też:

(181 głosów, średnia: 4.9 z 5)