Załóż bezpłatne konto

Jak tanio wysłać zmywarkę kurierem?

 

Jak wysłać zmywarkę kurieremZmywarki są jednymi z najpopularniejszych urządzeń ostatnich lat. Szturmem podbiły polski rynek, więc sprzedaż zarówno nowych, jak i używanych sprzętów stale rośnie. O ile zakupy w sklepie internetowym  na nastręczają trudności, bo kurier przywozi oryginalnie zapakowaną zmywarkę, o tyle wysyłka używanego sprzętu, a przede wszystkim jego zapakowanie może być już małą trudnością. Już na samym początku należy pamiętać, że ze względu na wymiary i wagę zmywarkę musimy przewozić na palecie i pod tym kątem również należy przesyłkę wycenić. Po drugie, kurier tego typu przesyłki odbiera i dostarcza w systemie rampa-rampa, to znaczy, że sami musimy dostarczyć je do samochodu. Co więcej, po takie paczki przyjeżdża większy samochód z rampą lub windą i trzeba mu przygotować odpowiednio dużo miejsca na parkingu. 

Jak przygotować zmywarkę do transportu?

Jak przygotować zmywarkęZmywarka niezależnie od wersji do zabudowy czy też tradycyjna waży około 45 kilogramów i ma wymiary maksymalne 60x65x 65 cm. Co za tym idzie z tego powodu już jest przesyłką niestandardową. I choć nie wymaga specjalnych zabezpieczeń jak na przykład pralka, ani przewożenia w pozycji pionowej jak lodówka, to jednak jest dość nieporęczna i na pewno będziemy potrzebować pomocy przy przenoszeniu urządzenia. Przed zapakowaniem koniecznie należy pozbyć się wody zarówno z rur, jak i komory zmywarki. Poza tym powinniśmy zabezpieczyć kosze przed przemieszczaniem się, a drzwi dobrze jest sznurkiem lub taśmą owinąć, by zapobiec przypadkowemu otwarciu się. Jeśli nasza zmywarka ma panel do obsługi na zewnątrz, powinniśmy go ochronić tekturą lub styropianem. Tak samo dobrze jest zabezpieczyć narożniki zmywarki. Całość warto owinąć folią bąbelkową i streczem.  

Jak wysłać zmywarkę?

Profesjonalny tani kurier odbierze od nas zmywarkę i zawiezie ją do odbiorcy. Oczywiście bez opcji wniesienia do domu, co jest zrozumiałe, bo sam kurier nie jest w stanie przenieść tak dużej i ciężkiej rzeczy. Poza dobrym zapakowaniem trzeba w taki sposób zabezpieczyć zmywarkę na palecie, by się nie przesuwała. 

Jeśli prowadzisz sklep ze sprzętem AGD i regularnie wysyłasz palety do klientów, zapraszamy do stałej współpracy. Dzięki temu zyskasz rabaty cenowe, dostęp do ofert specjalnych oraz możliwość indywidualnego ustalania transportu.

 

Zapytaj o ofertę dla sklepów

 

Zobacz też: