Załóż bezpłatne konto

Jak wysłać quada kurierem?

 

Jak przygotować quada do wysyłkiPomimo żartów na ten temat quady to w dalszym ciągu prezent komunijny, który robi największą furorę. To również maszyna, która zapewnia zarówno dorosłym, jak i dzieciom całą masę atrakcji. Pozwala przede wszystkim na doskonałą zabawę w terenie i aktywny wypoczynek. Coraz częściej poszukujemy więc sprzętu w Internecie, a serwisy ogłoszeniowe pełne są atrakcyjnych ofert. Jeśli chcemy wysyłać quada kurierem w najpewniejszy i najtańszy sposób, najlepiej skorzystać z usług doświadczonych przewoźników. 

 

Jak przygotować quada do wysyłki?

Jak wysłać quada kurieremTo jeden z tych sprzętów, który ze względu na swój ciężar i wymiary musi być przewożony na palecie. To pozwoli zarówno kurierowi sprawnie operować przesyłką, jak i bezpiecznie ją dostarczyć na terenie Polski, jak i za granicę. Poza tym wymaga od nas pewnego przygotowania. Wszystkie wystające i delikatne elementy powinniśmy zabezpieczyć kartonem lub styropianem a całość musimy owinąć folią bąbelkową i streczem. Pamiętajmy, że musimy dokładnie przymocować kłada do palety, by się on nie przesuwał, ponieważ może uszkodzić inne przesyłki. Od naszego sposobu zapakowania całości w dużej mierze zależy, w jakim stanie dotrze do odbiorcy. 

Jak wysłać quada kurierem?

Wysyłka tak dużego sprzętu drogą kurierską to duże przedsięwzięcie. Po tego typu paczkę przyjeżdża specjalny samochód z winda lub podnośnikiem i należy przygotować mu odpowiednio dużo miejsca. Pamiętajmy również, że waga i wymiary palety wchodzą w parametry całej paczki, które wpisujemy w odpowiednim formularzu na stronie internetowej. To na tej podstawie zostaną nam zaproponowane oferty różnych firm kurierskich. Spośród nich wybieramy tę najbardziej atrakcyjną, dokupujemy zalecane przy tej wartości paczki ubezpieczenie przesyłki i drukujemy list przewozowy. Quad zostanie od nas odebrany i będzie zawieziony do odbiorcy w jak najkrótszym czasie. Całą tę trasę można obserwować w Internecie lub na urządzeniu mobilnym. 

Sprawdź w naszym cenniku ile kosztuje wysyłka quada na palecie

 

Zobacz też: